Vacusol - logo
Telefon ikona602 551 902 Poptat
Pro jaké bazény se hodí solární panely?

Pro jaké bazény se hodí solární panely?

Jarní a letní sezona je nejen časem aktivních zahrádkářů, ale i těch, kdo na zahradě rádi relaxují. Máte krytý venkovní bazén? A přemýšlíte o jeho ohřívání či udržování teploty solárním ohřevem vody? Tak přesně na tohle téma je náš článek.
Pro jaké bazény se hodí solární panely?

Když zvažujete solární ohřev, tak tady víc než kdy jindy platí, že není bazén jako bazén

Co tímhle nadpisem vlastně chceme říct? Teď je ta doba, kdy si lidé pořizují a napouštějí svoje bazény. Pokud se ale na bazény budeme koukat zpohledu solárního ohřevu, musíme rozlišit bazén a bazén.

Pokud máte řekněme nějaký hobby nebo supermarketový bazén, a takový bazén má většinou průměr kolem 5 metrů, tak tady nejsou naše solární panely úplně na místě. Vezmeme-li totiž vúvahu, že investice do tohoto bazénu mohla být do 15 tisíc, tak cena ohřevu vody solárními kolektory startuje na podstatně vyšší částce, klidně na 100 tisících. Takže než sem, tak to je lepší, když peníze investujete do ohřevu vody pro užívání vdomácnosti a pro vytápění.

Solární panely jsou skvělé pro vnitřní a kryté bazény

O solárním ohřevu svého bazénu ale směle uvažujte vpřípadě, kdy máte nebo budete si pořizovat vnitřní bazén o minimální ploše 3 x 6 metrů, anebo máte-li zabudovaný/pevně vykopaný venkovní krytý bazén o stejné, či podobné ploše. Tam už solární ohřev vody smysl má.

Kolik solárů potřebuji?

Dost často se také setkáváme sotázkou, kolik solárních panelů je kohřívání venkovního krytého bazénu zapotřebí? Jedna jasná odpověď vůbec neexistuje. Záleží, jak velký máte bazén a kde ho máte. Ovlivňuje to spoustu faktorů. Objem bazénu a zakrytí. Ale také to, co od samotného ohřevu vlastně očekáváte. Můžete sohřevem pracovat dvojím způsobem, třeba stabilně udržovat teplotu na 30 °C a více, nebo ho temperovat na teplotách 25 až 28°C.

Máte otázky k solárním kolektorům VacuSol? Klidně se nám ozvěte a rádi zodpovíme všechny vaše dotazy.

Snadná a rychlá cesta k vašemu solárnímu ohřevu

 • Vstupní
  poradenství
 • Zaměření
  + projekt
 • odborná
  Montáž
 • Uvedení
  do provozu
 • Vyřízení
  dotace
Zavřít - ikona

Poptávka